מידע על מצפה רמון , מזג האוויר, היסטוריה קצרה  

 

מצפה רמון מרכז תיירות נגב
מצפה רמון ממוקמת בלב הר הנגב על שפת מכתש רמון כ- 80 ק"מ מדרום לבאר-שבע בגובה של כ- 900 מטר מעל פני הים.  היא שוכנת על שפתו של מכתש רמון - מכתש בלייה הגדול בעולם  והיא מוקפת בטבע ונוף מדברי מרהיב המזמין אתכם לנוח ולהתענג מהמדבר. בשנים האחרונות רוח חדשה החלה מנשבת כאן - רוח תיירות נגב.

מצפה רמון החלה למשוך מבקרים מכל העולם ונהפכה בשנים האחרנות למרכז תיירות של נופש איכותי. תמצאו כאן אתגרים מענינים לנופש מרגיע כגון: טיולי ג'יפים, אופניים , תצפיות בכוכבים, טיולי הליכה וגם מקום להפוגת וצינון הנפש.  באיזור התפתחה תשתית תיירותית ויש בה היום מבחר אתרי לינה ,  בתי מלון אכסניות, אתרי קמפינג , אירוח בדואי ,חניונים במדבר, צימרים ובתי מלון . מידע נוסף על אתרים  ראו את מפת מצפה רמון  נשמח לעזור לכם לתכנן טיול מושלם! הזמנת טיולי ג'יפים

 

 

מזג האוויר הטוב בארץ מצפה רמון!
ההפתעה הכי גדולה שתשבה אתכם מיד זה מזג האוויר הנוח במצפה רמון. האקלים  הוא אמנם מדברי, אך הודות לגובהה  של העיירה, כ-900 מטר הוא מאוד קריר ונעים. בקיץ  טמפרטורת האוויר אינה עולה על 35 מעלות  בהשוואה לאילת או ים המלח שם החום מגיע ל 45 מעלות. זה אולי טיפה חם אך  לא מעיק בגלל הלחות הנמוכה. בליליות כאן קריר כל ימות השנה וצריך להתכרבל עם שמיכת פוך! החורף במצפה רמון קר מאוד ואחת לכמה שנים אף יורד בעיר שלג.

ראו את השוואת נוחות האקלים בכל אזורי הארץ :

נוחות

חורף

קיץ

לחות

מזג האוויר

איזור

18.5
1.0-5.0
8.0-24.0
18.5
חורף קר ויבש
מצפה רמון
26.2
6.8-10.4
18.4-32.6
26.2
קריר ויבש
ערד
31.4
8.4-13.2
21.8-31.0
38.4
ממוזג ולח
תל-אביב
38.1
9.8-15.0
24.0-38.5
31.4
חם ויבש
יריחו
 

מצפה רמון -היסטוריה

בשנת  1955, חגי אבריאל ז"ל מנהיגם של 17 ה"משוגעים",  הקים את "האגודה החקלאית השיתופית מצפה רמון". בחזונו הוא רצה להקים יישוב קואופרטיבי המושתת על תעשיה  "מבטיחה" באוצרות  מכתש רמון. החבורה שעלתה למצפה רמון לא החזיקה מעמד והאגודה פורקה כעבור שנה. משרד הביטחון המשיך לתמוך בפרוייקט  ובמחצית שנות השבעים, מתוך מגמה להעביר לאיזור בסיסי ההדרכה  הוקם במצפה רמון בית הספר לקצינים. מלחמת ששת הימים הסיטה את תשומת הלב לבעיות דחופות יותר והמיזם המבורך הזה נגנז. באותו זמן הכביש המרכזי, כביש 40,  לאילת נעזב עם פתיחתו של כביש הערבה ומצפה רמון נזנחה.

תחלופת האוכלוסיה היתה גבוהה בגלל חוסר תעסוקה. העלייה מברית המועצות הצילה את מצב האולוסין, וב-1998 כבר חיו במצפה רמון כ-5,500 איש. על מנת למשוך ישראלים לבוא ולהתיישב במצפה רמון פטורים תושביה ממס הכנסה, ואף-על-פי-כן היא נותרה עיירה קטנה שרק לאחרונה החלה לפרוח בזכות פיתוח תיירות מדברית.

 

מצפה רמון -היום

 שינוי משמעותי בכיוון ההתפתחות של מצפה רמון. התמצקה ההכרה שהמשאבים האמיתיים באיזור הם לא תעשיית המחצבים אלא תיירות. זה היה שינוי משמעותי במגמה המקורית ומצפה רמון הופכת באיטיות למרכז תיירות בזכות מכתש רמון, שהפך ממחצבה לשמורת טבע.מספר גורמים חשובים אחראיים למהפכה של שיינוי הכוון לתיירות והם: ההכרה במכתש רמון כנכס טבע,

מעסיקים עיקריים במצפה רמון

 הצביון המדברי של האיזור, המרחבים, מזג האוויר הנוח , והצורך הבלתי נדלה של אוכלוסית המרכז לפשטות שהולכת וגוברת בגלל מירוץ החיים במרכז הארץ. לפי הטבלה מצפה רמון עדיין לא הגיעה לעצמאות כלכלית. המעסיק הגדול ביותר במצפה רמון היא עדיין המועצה הצבא והשבס ולא היזמים היצרניים.

מעסיקים עיקריים במצפה רמון